sobota, 23 czerwca 2012

Yumeiro Patissiere

Zapewne KOCHACIE słodycze... Kto ich nie kocha ? A jeśli chcecie się nauczyć paru pysznych przepisów na słodycze to koniecznie musicie to obejrzeć.

OPIS BOHATERÓW :
Ichigo Amano - Zawsze optymistyczna, żywa i niezdarna dziewczyna. Kocha słodycze i tego nie da się ukryć, ma żołądek bez dna jeśli chodzi o słodkości. Ma niezwykłe podniebienie i potrafi rozróżnić każdy składnik w słodyczach. Jej marzeniem jest dawać ludziom szczęście przez słodycze, tak jak robiła to jej babcia.
Matoko Kashino - Jeden z trójki Książąt Słodyczy, który specjalizuje się w czekoladzie. Pochodzi z rodziny lekarzy, ale jako jedyny wolał zająć się cukiernictwem. Jest zbyt szczery, nietowarzyski i łatwo wpada w gniew.
Satsuki Hanabusa - Jeden z trójki Książąt Słodyczy, który specjalizuje się w rzeźbach z cukru (gównie kwiaty). Jest bardzo miły dla zwłaszcza dla kobiet. Wydaje się być narcyzem i bardzo zważa na swój wygład.
Sennosuke Andou - Jest z trójki Książąt Słodyczy, który specjalizuje się w japońskich słodyczach. Jego marzeniem jest otwarcie własnego sklepu z japońskimi słodyczami. Jest przyjacielem z dzieciństwa Kashina.
Vanilla - Duch słodyczy Ichigo, który specjalizuje się w wanilii. Jest przyjazna, ale potrafi być ognista. Vanilla często dopinguje Ichigo, aby nie traciła nadziei i odwagi.
Chocolat - Duch słodyczy Kashina, który specjalizuje się w czekoladzie. Często walczy z Vanillą. Ma bardzo podobny charakter do swojego właściciela. 
Caramel - Duch słodyczy Andou'a, który specjalizuje się w karmelu. Jest niezdarna i ma dużą tendencje do płaczu, nie ma za dobrej orientacji w terenie. 
Cafe - Duch słodyczy Hanabusa, który specjalizuje się w kawie. Jest inteligentny, uprzejmy i bardzo spokojny.

14 letnia Ichigo jest niezdarna i nie ma żadnego talentu, oprócz jedzenia słodyczy. Kiedy natrafia na festiwal słodyczy spotyka Henri-sensei'a, który poznaj jej zdolność smaku i zaprasza ją do St Marii Akademii, by stać się patissiere(cukiernikiem). Gdy Ichigo zaczyna uczyć się w nowej szkole nie jest jej łatwo. Trafia do najlepszej grupy w klasie czy do Książąt Słodyczy. Kashino ciągle na nią wrzeszczy i poprawia, ale na szczęście pozostali pomagają jej. W końcu do pomocy przyłącza się również Vanilla i Ichogo nie długo poznaje też innych duchów słodyczy. A następnie dzięki pomocy zaczyna zdobywać zdolności by zostać dobrym patissierem.

A teraz dodatkowe informacje :
Ten serial dzieli się na :
1. Yumeiro Patissiere, który ma 50 odcinków po 25 minut.
2. Yumeiro Patissiere : Mune kyun Tropical Island, trwa ok. 7 minut
3. Yumeiro Patissiere SP professional, który ma 13 odcinków po 25 minut. (Ten sezon przedstawia dalsze losy Ichigo i Kashina)

 

 

1 komentarz: