niedziela, 24 czerwca 2012

Kuroshitsuji

OPIS POSTACI :
Ciel Phantomhive - Młody lord angielski. Pracuje w służbie u królowej Wiktorii, przez co nazywany jest "psem królowej" lub też "kundlem królowej"
Sebiastian Michaelis -Jest wysokim, przystojnym mężczyzną jak i demonem :D, zawsze doskonale ubrany w szykowną czerń i o nienagannych manierach, posiada wiele przydatnych umiejętności, zarówno w prowadzeniu posiadłości jak i w rozwiązywaniu zagadek kryminalnych.
Madame Red - Ciotka Ciela Phantomhive, siostra jego matki. Była zakochana w Vincencie  Phantomhive, ojcu Ciela.Grell Sutcliffe - Jeden z bogów śmierci – Shinigami. Jako Shinigami posługuje się niesankcjonowaną piłą mechaniczną, która jest przerobioną kosą.
Elizabeth Middleford - Zwana Lizzy, młoda arystokratka,narzeczona i jednocześnie kuzynka i towarzyszka zabaw lat dziecięcych Ciela. Uwielbia wszystko co jest słodkie, urocze, w jasnych, pastelowych barwach.
Bard - Niezbyt utalentowany kucharz w domu Phantomhive, chodzący wiecznie z papierosem w ustach .
Finny- Młody ciamajdowaty chłopak pracujący jako ogrodnik w domu Phantomhive. Posiada nadnaturalną siłę, której nie potrafi kontrolować.
Maylene - Młoda, mało rozgarnięta pokojówka,która nie chce ściągnąć swoich ogromnych, często pękniętych okularów. Nieustannie zdarza jej się niszczyć różne rzeczy
Tanaka - Kolejny lokaj w domu Phantomhive, jednak o niższym stanowisku niż Sebastian. Z reguły się nie odzywa i w przeciwieństwie do pozostałej trójki wykonuje swoje obowiązki dobrze. Zwykle widzimy go pijącego zieloną herbatę.
POSTACIE POJAWIAJĄCE SIĘ W 2 SERII:
Alois Trancy - Młody 12-letni chłopak, syn księcia Trancy igłowa rodu Trancych. Zawsze pojawia się z tajemniczym lokajem Claude'em, z którym, podobnie jak Ciel, zawarł kontrakt. Ma blond włosy i błękitne oczy.
Claude Faustus - Demon o nieznanym wieku. Posiada czarny frak i okulary w drucianych oprawkach. Jest mniej doświadczony od lokaja Ciela, posiada pewną moc, a jego znak przedstawia coś bezpośredniego między kwiatem a pająkiem.

SERIA 1
Akcja toczy się w Anglii w czasach wiktoriańskich (dokł. w 1888 roku). W londyńskiej posiadłości Phantomhive pracuje dość niezwykły lokaj imieniem Sebastian. Jego panem, a zarazem głową znakomitego rodu Phantomhive i właścicielem popularnej firmy zabawkarskiej i cukierniczej, jest dwunastoletni Ciel – cyniczny i niezwykle dojrzały jak na swój wiek chłopiec.Po stracie rodziców zawiera pakt, na mocy którego jego dusza zostaje sprzedana w zamian za służbę demona. Robi wszystko aby poznać zabójców rodziców.
  

SERIA 2
Wydarzenia mają miejsce w XIX-wiecznej Anglii, rok i trzy miesiące po dramatycznych wydarzeniach, które zakończyły pierwszą serię. Kuroshitsuji II przedstawia nam nowych bohaterów: Alois Trancy to młody, piękny panicz z pozornie niewinną twarzyczką. W swoim życiu doświadczył wielu traumatycznych przeżyć. w dzieciństwie został porwany i zmuszony do pracy jako  niewolnik. Stracił też swoich rodziców, najlepszego przyjaciela oraz wszystkich, których znał. Alois powraca do swej posiadłości w dziwnych okolicznościach, całkowicie odmieniony. Towarzyszy mu tajemniczy mężczyzna, Claude Faustus. Okazuje się on być jego lokajem o bardzo niespotykanym talencie.
  


A teraz dodatkowe informacje :
Jak widać serial ten ma dwie serie :
1. Kuroshitsuji - 24 odcinki
2. Kuroshitsuji 2 - 12 odcinków
Są jeszcze OVA takie jak :
1. Ciel w Krainie Czarów.
2. The making of Kuroshitsuji (jego lepiej obejrzeć przed 2 serią)
3. Welcome to the Phantomhive's
Znajdziecie je na stronie www.kreskowki.fani.pl, OVA są dołączone do 2 sezonu.
 OVA - Welcome to the Phantomhive's jest kręcony tak że jesteś bohaterką filmu :3 Muszę to powiedzieć że najbardziej w tym odcinku podobał mi się taniec z Sebastianem xD
Koniecznie musicie obejrzeć ten serial, jest po prostu genialny :D

2 komentarze:

  1. Oglądałam tylko dwa pierwsze sezony, o ile tak mogę to nazwać, oraz book of murder i book of circus. Muszę przyznać, że anime jest wspaniałe i, ku mojemu zdziwieniu (bo zupełnie nie wiedziałam o istnieniu pozostałych tytułów), mam jeszcze trochę oglądania, z czego się baaardzo cieszę ^3^

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Oj tak =w= Kuroshitsuji jest genialne, nie wiem jak ty, ale ja osobiście przez tą serie zaczęłam pić tone herbaty xD

      Usuń