sobota, 23 czerwca 2012

Filmy animowane cz.1

 Wszystkie te filmy znajdziecie na stronie www.zalukaj.tv
 
1. Bleach :
-Niczyje wspomnienia  (czytany) :
W mieście karakura zjawiły się niezidentyfikowane dusze zwane czystymi (opróżnionymi duszami) podczas gdy na niebie w Społeczeństwie Dusz, pojawiło się odbicie rzeczywistego świata. Tajemnicza Shinigami zwana Senna pojawiła się zanim Ichigo wraz z mężczyzną o imieniu Ganryu, stawili czoło grupie Ciemnych.
  
-Rebelia na diamentowej pustyni (czytany) :
Cenny artefakt znany jako "Pieczęć Króla" został skradziony przez tajemniczą grupę ludzi podczas transportu do Społeczności Dusz. Hitsugaya Toushiro, kapitan dziesiątej dywizji, który został wyznaczony do transportu, walczy z przywódcą rabusi i krótko potem przepada. Po incydencie, Seireitei uznało kapitana za zdrajcę i rozkazano Go pojmać, a następnie dokonać na nim egzekucji. Kurosaki Ichigo nie wierzy w to i wraz z Matsumoto Rangiku, Kuchiki Ruki'ą i Abarai Renji'm obiecują odkryć mózg misternego planu skrzadzionej pieczęci, odnaleźć Hitsugay'ę i oczyścić jego imię z zarzutów. Tymczasem, Hitsugaya poszukuje sprawców i rozwiązania mrocznej tajemnicy dotyczącej już długo nieżywych Shinigami.
 

-Fade to Black (czytany) :
W Społeczeństwie Dusz, w centrum Seireitei dochodzi do ogromnego wybuchu tajemniczego reiatsu (duchowych cząsteczek). W tym samym czasie, poważne zmiany odczuwa Kuchiki Rukia, która czuje że zapomniała o czymś bardzo ważnym. Urahara Kisuke wysyła Ichigo do Społeczeństwa Dusz by zbadał problem. Po dotarciu do Seireitei, Ichigo zostaje zaatakowany przez swoich przyjaciół i Goteai 13, którzy wcale nie pamiętają jego ani Rukii. Teraz Kurosaki musi sam odnaleźć zaginioną Rukię i odkryć przyczynę tajemniczych zdarzeń, za nim będzie za późno.
 

Każdy film trwa ok. 90 minut. Ale najlepiej by było jakbyście najpierw obejrzeli serial "Bleach" muszę was postraszyć bo ma aż 327 odcinki.

2. O dziewczynie skaczącej przez czas (czytany) :
Makoto Konno ma 17 lat i jest zwykła uczennicą, która nie potrafi się zdecydować, co chce robić w życiu. Najpiękniej byłoby, gdyby lato trwało wiecznie i gdyby mogła nieustannie grać z Kosuke i chiakim w baseball. Ale pewien letni dzień przynosi jej niesamowitą niespodziankę - dziewczyna otrzymuje zdolność skakania w czasie, jak jej się to tylko podoba. Jej nową umiejętność wykorzystuje, by zmieniać trudne sytuacje z niezbyt odległej przeszłości, ale niestety każdy skok w czasie przynosi ze sobą nowe problemy i jej życie wymyka się z pod kontroli...
Czas trwania ok. 99 minut.
 

3. Szept serca (lektor) :
Czternastoletnia Shizuku jest pasjonatką książek. Nie tylko uwielbia je czytać, ale także marzy o tym, że kiedyś sama będzie je pisać. Wakacje spędza na lekturze książek z miejscowej biblioteki i na tworzeniu japońskich tekstów do znanych anglojęzycznych nek. Po jakimś czasie z zaskoczeniem odkrywa, że wszystkie książki jakie wypożycza, były wcześniej wypożyczone przez jednego i tego samego czytelnika. Pewnego dnia Shizuku, podążając śladami tajemniczego kota, trafia do antykwariatu, gdzie poznaje chłopca o imieniu Seiji. Jego pasją są skrzypce, pragnie on zostać ludwisarzem i, aby zrealizować marzenie jest gotów na przeprowadzkę do Włoch. Shizuku i Seiji zaprzyjaźniają się. Shizuku podziwia chłopca za jego determinację i postanawia podążyć za jego przykładem, czyli spróbować zrealizować swoje największe marzenie.
Czas trwania ok. 107 minut.
 

4. Metropolis (lektor) :
W ogromnym, trzy-poziomowym mieście książę Red chce stworzyć potężnego robota, który będzie władał metropolią - Timę. Niestety syn Reda - Rock, nienawidzi robotów i od kiedy dowiedział się o projekcie ojca chce za wszelką cenę pozbyć się robota. Tima zapoznaje się z nowo-przybyłym siostrzeńcem detektywa z Japonii i razem z nim rozpoczyna wielką ucieczkę przed ludzką nienawiścią.
Czas trwania ok. 104 minuty.
 

5. Księżniczka Mononoke (lektor) :
Książę małej wioski został obłożony klątwą przez jednego z Bogów i czeka go powolna i nieunikniona śmierć. Chcąc ocalić swe życie wyrusza w podróż na wschód, gdzie ma zamiar poprosić o pomoc Boga Shishi-Gami. W trakcie podróży nasz bohater trafia przypadkowo na pole bitwy pomiędzy leśnymi zwierzętami a górnikami z niedalekiej wioski, którzy niszczą las. Oddziałami leśnych stworzeń dowodzi wychowana przez zwierzęta księżniczka Mononoke.
Czas trwania ok. 129 minut.
 

6. Nausicaä z Doliny Wiatru (lektor) :
Tysiąc lat po "Siedmiu Dniach Ognia", czyli po wojnie zakończonej wielkim ekologicznym kataklizmem, Ziemia porośnięta jest toksyczną dżunglą, pełną ogromnych owadów-mutantów. Oddychania bez maski tlenowej grozi śmiercią w ciągu kilka minut. Jedyną z ostatnich zamieszkałych przez ludzi oaz jest królestwo zwane Doliną Wiatru. Wieje tam "wiatr bogów", odpędzający trujące opary.
Czas trwania ok. 118 minut
 

7. Spirited Away : W krainie Bogów (lektor) :
Historia dziewczynki o imieniu Chichiro, której rodzice zjedli pokarm przeznaczony dla Bogów i za karę zostali zamienieni w świnie. Aby ich odczarować Chichiro wyrusza do świata bogów.
Czas trwania ok. 119 minut.
 

8. Mój sąsiad Totoro
To historia dwóch dziewczynek: Satsuki i jej młodszej siostry Mei, które wraz z ojcem przeprowadzają się na wieś, aby być bliżej chorej na gruźlicę matki. dziewczynki szybko odkrywają iż w pobliskim lasie zamieszkały magiczne stworzenia - tytułowe Totoro. Satsuki i Mei zaprzyjaźniają się z nimi i wspólnie przeżywają wiele przygód.
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz