sobota, 23 czerwca 2012

Filmy animowane cz.2

9. Podniebna poczta Kiki (lektor):
Film opowiada o przygodach młodej czarownicy Kiki. Dziewczynka poszukuje miasta, w którym mogłaby zamieszkać i tym tam jedyną czarownicą. Aby zdobyć pieniądze na opłacenie pokoju i na życie otwiera firmę kurierską.
Czas trwania ok. 105 minut.
 

10. Higashi no Eden Gekijouban 1 : The King of Eden (czytany) :
Akira uratował Tokio przed atakiem rakietowym. Po tej spektakularnej akcji zniknął bez śladu, zostawiając zdezorientowanej i swój telefon. Od tego momentu mija ponad pół roku, w czasie którego dziewczyna wraz z grupą przyjaciół pragnie odnaleźć Akirę. W tym celu bohaterka odbywa kilka bezowocnych podróży do Waszyngtonu, gdzie według wskazówek zostawionych w pamięci telefonu, mają szansę spotkać się ponownie. Na jaw wychodzą skandaliczne informacje, które łączą bohatera ze światem polityki. Jednak pozostali nie planuję poddać się tak łatwo. A co gorsza, wszystko wskazuje na to że Akira ma kolejną amnezję.
Czas trwania ok. 82 minuty.
 

11. Ruchomy zamek Hauru (lektor) :
Sophie ma 18 lat i całe życie spędza w sklepie z kapeluszami, który wcześniej należał do jej zmarłego ojca. W trakcie jednej z nieczęstych wizyt w mieście, poznaje czarodzieja o imieniu Hauru. Hauru jest niezwykle przystojny, ale także dość skryty. Zazdrosna o ich zażyłość czarownica, rzuca czar na Sohpie, po którym dziewczyna zamienia się w 90-letnią staruszkę. Załamana Sohpie ucieka od ludzi i błąkając się, przypadkiem trafia do ruchomego zamku Hauru. Ukrywając swoją prawdziwą tożsamość, otrzymuje tam pracę jako sprzątaczka. Wkrótce tajemnicza, dziarska staruszka tchnie nowe życie w zaniedbanej posiadłości, którą zamieszkują także młody adept magii Mark i Calcifer - demon ognia, odpowiedzialny za wprowadzanie zamku w ruch. Tryskająca energią Sohpie dokonuje kolejnych cudów.
Ten fim jest podzielony na 2 części pierwsza trwa ok. 62 minuty, a druga ok. 54 minut. 
12. Laputa - Podniebny Zamek (lektor) :
Sheeta, która jest sierotą, zostaje porwana przez tajemniczą organizację rządową odbierająca jej jedyną pamiątkę po mamie, tajemniczy kamień, który od wieków jest w jej rodzinie. Kiedy na statek powietrzny, którym zostaje przewożona napadają piraci, Sheeta odzyskuje kamień, jednak podczas ucieczki spada ze statku. Kamień ratuje jej życie, a dziewczynka trafia do osady górniczej, e opiekuje się nią mały Pazu. Ojciec Pazu jako jedyny człowiek zrobił kiedyś zdjęcie Laputy, zamku w chmurach i chłopiec chce za wszelką cenę odnaleźć legendarny zamek. Piraci, a konkretnie klan Dory oraz członkowie tajemniczej organizacji rządowej nie dają za wygraną. Podczas ucieczki dzieci przed nimi kamień ponownie ratuj życie dziewczynki i chłopca.
Czas trwanie ok. 125 minut.
 

13. Szum morza (lektor) :
Studiujący w Tokio Taku Morisaki wraca do rodzinnego miasta, aby spotkać się z przyjaciółmi ze szkoły. Wspomina dawne czasy, kiedy razem z przyjacielem poznali Rikako Muto - piękną i inteligentną dziewczynę z wielkiego miasta, która wykorzystując jego uprzejmość, nieźle namąciła mu w głowie.
Czas trwania ok. 70 minut.
 

14. Duch w pancerzu (lektor) :
Opowiada historię Sekcji 9, a w szczególności Major Motoko Kusanagi i Bato, którzy walczą z najlepszym hakerem na świecie, każącym nazywać się Władcą Marionetek.
Czas trwania ok. 83 minuty.
 

15. Powrót do marzeń (lektor) :
Historia 27-letniej dziewczyny, która wybiera się na kilkudniowy urlop na wieś. Tam wraca myślami do swojego dzieciństwa, czasów kiedy miała 10 lat.
 

16. Naruto :

-Shippuuden (czytany) :
Naruto Shippuuden to kontynuacja znanego serialu Naruto. Fabuła obraca się wokół starszego i nieco bardziej dojrzałego Naruto Uzumaki oraz jego celu, jakim jest ocalenie przyjaciela Sasuke z rąk Orochimaru. Po upływie 2 i pół roku Naruto powraca do osady Konoha i postanawia wcielić swój zamiar w życie. Nie będzie łatwe, gdyż narobił sobie już wielu wrogów.
Czas trwania ok. 94 minuty.

-Legenda kamienia Gelel (czytany) :
Naruto, Sakura oraz z Shikamaru będąc na rutynowej misji napotykają nieznane siły pustoszące okolice. Wojownicy, z którymi się mierzą są jak zombie pod dowództwem.
Czas trwania ok. 96 minut.

- Panika zwierząt na wyspie Mikazuki (czytany) :
Uzumaki Naruto, Hatake Kakashi, Haruno Sakura i Rock Lee wysyłani są do ochrony księcia. Podczas swojej podróży spotykają księcia grupy cyrkowej. Nagle misja ochrony księcia przeradza się w misję opieki nad zwierzątami.
Czas trwania ok. 95 minut.

- Zaginiona Wieża (czytany) :
Naruto zostaje przydzielony do micji mającej na celu schwytanie zbiegłego ninjy, Mukade, który rzekomo ma się ukrywać w ruinach Ouranu. Po dotarciu na miejsce, znajduje rzezimieszka i zapędza go w kozi róg. Mukade wyjawia Naruto, że jego celem jest ukryty w ruinach portal czasowy, który chwilę później uruchamia. Naruto zostaje otoczony tajemniczym światłem i przenosi się do czasów, które mają miejsce 20 lat przed rozpoczęciem serii. Gdy Naruto budzi się na miejscu, spotyka czwartego hokage, czyli swojego ojca - Minato Namikaze.
Czas trwania ok. 90 minut.

- Naruto Shippuden : Więzi (czyatny) :
Tajemnicza grupa shinobi przeprowadza niespodziewany atak na osadę Konoha-gakure, która w wyniku tego odnosi wielkie straty. Widmo kolejnej wielkiej Wojny Ninja może się urzeczywistnić. Sasuke, wciąż nukenin (ninja, który porzucił swoją osadę), kolejny raz pojawia się przed Naruto w nieznanym miejscu, aby zapobiec takiemu biegowi wydarzeń.
Czas trwania ok.90 minut.

-Starcie ninja w Krainie Śniegu (czytany) :
Naruto jest początkującym Ninja, mieszkającym w wiosce Konoha, należąca do Krainy Ognia. Jest Genin'en, który niedawno ukończył Akademię Ninja, ale śni by stać się wielkim hokage. Jego marzenia spełniają się, kiedy wyrusza na misję pod dowództwem Kakashi'ego wraz z Sasuke i Sakurą. Ich zadanie polega na ochronie egocentrycznej aktorki Yukie Fujimi, która gra w filmie pt. "The Adventures of Princess Fuun" , które końcowe sceny mają być kręcone w Krainie Śniegu.

 

1 komentarz:

  1. Kocham serial nr. 14, miałam go kiedyś na napisy, a znam go z angielskiej nazwy ,,Ghost In The Shell".

    OdpowiedzUsuń