niedziela, 24 czerwca 2012

Horrory na halloween

Zbliża się Halloween ulubiony czas duchów, wampirów, zombie i innych strasznych potworów... Więc z tej okazji pokarze wam parę japońskich horrorów na tę okazje...
Jeśli ktoś się boi niech nie patrzy, a odważnym widzą życzę strasznego oglądania xD
(filmy znajdziecie na zalukaj.tv)

1. Klątwa : (lektor)
Pewien dom w Tokio nie wyróżnia się niczym specjalnym spośród innych. Jednak to tylko pozory. Dom jest opętany. Związana jest z nim klątwa, która zabija każdego, kto wejdzie do środka. Jej ofiary umierają i wtedy klątwa rodzi się na nowo, jak wirus przechodząc na kolejne osoby, które pojawiają się w domu. Tak tworzy się niekończący się łańcuch przerażenia. (polecam także 2 i 3)

 

2. Chińskie duchy : (czytany)
Skromny poborca podatkowy, wypędzony z wioski, spędza noc w starej świątyni, gdzie poznaje niezwykle piękną dziewczynę. Zakochuje się w niej od pierwszego spojrzenia. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że jest to przerażający upiór z niezmiernie długim jęzorem, którym wysysa siłę duchową ofiar. Chłopak jest w wielkim niebezpieczeństwie.

 

3. Dark water : (lektor)
Rozwiedziona kobieta wraz z 6 letnią córką szukają dla siebie jakiegoś lokum. Wprowadzają się do znalezionego w końcu, taniego lokum. Niestety wkrótce ze stropów zaczyna ściekać woda... nie pomagają skargi do administracji... z resztą woda to nie wszystko...

 

4. Czerwone pantofelki : (lektor)
Sun-jae rzuca niewiernego męża, wyprowadza się z córeczką i planuje zacząć wszystko od nowa. Niestety, zamiast spokoju życie obu kobiet pogrążają się w otchłani i koszmaru - wszystko za sprawą pary pięknych, różowych pantofelków, które Sun-jae znalazła w wagonie metra. Szybko okazuje się, że najwidoczniej przeklęte buciki nie tylko prowadzą ich właścicieli do szaleństwa, ale również potrafią zabijać.

 

5. Bunshinsaba : (czytany)
Yoo Jin przeprowadza się z Seulu do miasteczka o nazwie Y - rodzinnego miasta jej rodziców, gdzie rozpoczyna naukę w nowej szkole średniej. Niestety, nowe otoczenie nie jest dla niej łaskawe. Yoo Jin nie zostaje ciepło przyjęta przez inne uczennice, które dokuczają dziewczynie, zamieniając jej życie w koszmar. W końcu zrozpaczona nastolatka rzuca klątwę na swoje dręczycielki.

 

6. Gui si : (czytany)
Grupa naukowców pod kierunkiem Hashimoto zdołała pozyskać energię ducha dziecka dzięki nowemu urządzeniu nazwanego Menger Sponge. Dziecko, będące samo w pustym mieszkaniu, porusza ustami, jednak nikt nie umie czytać z ust, żeby odkryć, czy to dziecko może rzucić światło na sprawę życia... a szczególnie życia po śmierci.

 

7. Yoga : (czytany)
Hyo-jung pewna siebie i przebojowa kobieta, zapisuje się na zajęcia jogi w tajemniczym instytucie, prowadzonym przez byłą aktorkę. Młoda mistrzyni jogi wyjaśnia Hyo-jung i czterem pozostałym dziewczyną, że tylko ta z nich, która najlepiej ukończy kurs będzie mogła poznać sekret najwyższego i nieśmiertelnego piękna. Podczas trwania kursu należy przestrzegać pięciu zasad : nie jeść, nie brać prysznica w ciągu godziny po zakończeniu zajęć, nie patrzeć w lustro, nie wychodzić z budynku i nie wykonywać żadnych telefonów. W miarę trwania kursu uczestniczki zaczynają łamać zasady a Hyo-jung wyczuwa, że jest coś dziwnego w samym instytucie i w aktorce, która w ogóle się nie starzeje.

 

8. Nieodebrane połączenie : (lektor)
Dzwoni Twoja komórka. Ale zamiast dzwonka - dziwna nieznajoma melodia. Nie zdążyłeś odpowiedzieć. Na wyświetlaczu napis- "jedno nieodebrane połączenie". Numer dzwoniącego - Twój własny. Czas połączenia jest bardzo dziwny - przesunięty od dzisiejszego dnia o trzy dni w przyszłość. Jedna wiadomość na poczcie głosowej. To Twój własny głos, nic nie znaczące słowa, jakieś obce dźwięki i nagle - mrożący krew w żyłach krzyk. To wszystko wydaje się czyimś głupim żartem, ale pozostały Ci tylko 3 dni życia. (polecam także 2 i 3)

 

Życzę wam, aby to Halloween było bardzo udane i żeby nikt was nie przestraszył na śmierć xD

4 komentarze:

 1. Oglądałem ,,Yogę'' i ,,Chińskie duchy'' . Chociaż ten drugi średnio mi się podobał :/

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam ,,Dark Water''. A na ,,Gui si'' się jeszcze skuszę ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie oglądałam żadnego z nich ;(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Odwołuję, ostatnio obejrzałam ,,Chińskie duchy" i ,,Nieodebrane połączenie". Ten pierwszy był nieco dziwny, za to drugi całkowicie rozwalił system xD. Nie gustuję w horrorach, więc wątpię, czy na jakikolwiek się jeszcze skuszę - nawet azjatycki.

   A propos filmów - poleciłabyś mi jakąś azjatycką przygodówkę/fantasy? ^.^

   Usuń