wtorek, 25 grudnia 2012

Soul Eater

GŁÓWNE POSTACIE : 
Maka Albarn  – jest córką Kosy Śmierci i wspaniałej mistrzyni broni. Inteligentna i bardzo pracowita. Jest partnerką Soula, jego mistrzem. Bardzo jej na nim zależy.
Soul Eater Evans – jest bronią, mianowicie kosą. Leniwy, wyluzowany, leci na dziewczyny z dużym biustem. Jego partnerką jest Maka. Soul nigdy nie pozwoli, żeby stała jej się krzywda. Ze względu na bliskość charakterów przyjaźni się z Black Starem.
Black Star – jest hałaśliwy i lubi się popisywać.Mimo swojego dziecinnego zachowania i przerośniętego ego, co utrudnia mu wykonywanie misji, Black Star jest silnym wojownikiem. Jego bronią jest Tsubaki.
Tsubaki Nakatsukasa – partnerka Black Stara. Cicha, nieśmiała dziewczyna, która akceptuje ludzi takimi, jacy są. Jest jedną z niewielu łańcuchowych kos, dodatkowo jak na broń posiada specyficzną możliwość zamiany w kilka rodzajów.
Death The Kid – jest synem Shinigamiego. Ma chorobliwą obsesję na punkcie symetrii, co potrafi doprowadzić go do depresji, jeśli zauważy w swoim otoczeniu coś niesymetrycznego. W
Liz i Patty Thompson – są siostrami. To bronie Kida, bliźniacze pistolety. Obie siostry różnią się od siebie zarówno wiekiem jak i wyglądem, co doprowadza Kida do szaleństwa. 


Ośrodek Szkolenia Mistrzów Broni Shinigami, zwany Shibusen, ma na celu obronę świata przed złem, lecz przede wszystkim ma nie dopuścić do odrodzenia się demona Kishina. Uczniowie dobierają się w pary bądź trójki, które składają się z broni i jej mistrza. Razem mają na celu zdobyć 99 tak zwanych „jaj Kishina”, czyli dusz przesiąkniętych złem oraz jedną duszę wiedźmy. Po spełnieniu owych warunków broń staje się bronią samego Shinigami, czyli założyciela Shibusen.

Serial tak mnie wciągnął, że oglądałam w każdą możliwą chwile. Nie zabrakło w nim ani humoru ani scen trzymających w napięciu. Teraz jestem w depresji, bo właśnie zakończyłam całą serie TT^TT ale chyba zacznę ją od nowa \*^* 

A teraz dodatkowe informacje :
Serial składa się z 51 odcinków, które można znaleźć na stronie animezone.pl bądź anime-shinden.info
A jeśli ktoś preferuje ściąganie w wersji mp4 to zapraszam na stronę filmypsp.pl 

1 komentarz:

  1. Uwielbiam to anime!
    Btw. świetny blog. Będę go często odwiedzała :)

    OdpowiedzUsuń