sobota, 23 czerwca 2012

Saint Seiya (Rycerze Zodiaku)

A teraz coś bardziej dla chłopców, ale jakby nie patrzeć to jedna z moich ulubionych anime, dzięki siostrze. W tej anime jest dużo walk i pokazuję prawdziwą wartość przyjaźni.

OPIS BOHATERÓW :
Seiya - Rycerz pegaza. Jest trzynastoletnim Japończykiem, a także jest uczniem Marin. Jest odważny, silny i wierny Atenie, ale bywa czasami irytujący i zabawny.
Shiryu - Rycerz smoka. Jest czternastoletnim Japończykiem. Uczył się w Chinach pod bacznym okiem Złotego Rycerza Wagi - Dohko. Jest opanowany i całkowicie ufa swoim przyjaciołom.
Shun - Rycerz andromedy. Jest trzynastoletnim Japończykiem. Trenował u Srebrnego Rycerza Albiora. Jest to chłopak wrażliwy i spokojny, nie przepada za walkami.
Huoga - Rycerz łabędzia. Jest czternastoletnim Japończykiem. Trenował na mroźnej Syberii wraz z Isaac'iem. Tak jak Shun jest wrażliwy i bardzo tęskni za swoją zmarłą matką.
Ikki - Rycerz feniksa. Jest piętnastoletnim Japończykiem i starszym bratem Shun'a. Trenował na wyspie śmierci (zamienił się z bratem, gdyż Shun miał zostać wysłany na wyspę śmierci.)Jest twardy, silny i potrafi być bezlitosny.

Anima ta opowiada o losach Rycerzy Zodiaku. Główni bohaterowie, sieroty, zostają wysłani w różne zakątki świata, aby zdobyć zbroje z brązu, czyli innym słowem zbroje obrońców Ateny. Nasi bohaterowie oprócz zbroi mają także specjalną moc oraz siłę. Każda zbroja jest przyporządkowana danej konstelacji gwiazd.

A teraz dodatkowe informacje :
Anima ta składa się :
1. Saint Seiya zawiera 114 odcinków po ok. 20-25 minut.
2. Saint Seiya Hades zawiera 31 odcinków po ok. 20-25 minut.
3. I jeszcze 5 filmów.
Odcinki znajdziecie na stronach :
www.youtube.pl, www.kreskowki.pl, www.kreskowka.pl, www.kreskoweczki.pl
Filmy najlepiej oglądać na www.kreskoweczki.pl


 

3 komentarze:

 1. Kiedyś oglądałem to anime, bardzo mi się podobało ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. To tematyce mam prawo sądzić, że anime mogłoby mi się podobać :). Nie raz oglądałam shonen-manga, z tym że mam słabą pamięć do japońskich tytułów, hehe xD

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mimo, że anime stare to ma swój klimat =w= i naprawdę bardzo polecam <3

   Usuń