sobota, 23 czerwca 2012

Filmy animowane cz.3

17. Vexille (lektor) :
Akcja filmu rozgrywa się w drugiej połowie XXI wieku. Japonia dokonała niezwykłych postępów robotyce i nanotechnologii. Odrzuciła proponowane przez ONZ regulacje i w 2067 roku odizolowała się od reszty świata. 10 lat później specjalna jednostka o kryptonimie SWORD zostaje wysłana z misją przeniknięcia przez barierę odgradzającą Japonię od reszty świata. Oddział zostaje powierzony, na własną prośbę, Leonowi - partnerowi tytułowej bohaterki. To, co zastają na miejscu, przerasta ich najśmielsze oczekiwania.
Czas trwania ok. 110 minut.
 

18. Grobowiec świetlików (lektor) :
Wstrząsający film, którego scenariusz powstał ma podstawie biograficznej powieści Akiyuki Nosaka. Rozgrywający się w czasach II wojny światowej w Japonii historia 14-letniego chłopca i jego młodszej siostry, których matka zginęła podczas nalotu na Kobe. Od tej pory rodzeństwo jest zdane tylko na siebie.
Czas trwania ok. 89 minut.
 

19. Narzeczona dla kota (lektor) :
Haru, niezwykle nieśmiała nastolatka wiedzie dosyć spokojne życie wraz ze swoją mamą. Wiecznie spóźniająca się do szkoły, często bywa pośmiewiskiem kolegów. Pewnego dnia po wyjątkowo nieudanym wejściu do klasy wraca wraz z przyjaciółka do domu i widzi kota z paczką w zębach. Gdy kot gubi paczkę na samym środku ruchliwej ulicy, haru, ryzykując życie ratuje kota. Ten zaś dziękuję jej ludzkim głosem i obiecuje się odwdzięczyć. Już wkrótce okazuje się, że kot ten nie był pierwszym lepszym dachowcem, ale samym księciem Lune z niezwykłego Królestwa Kotów, zaś ojciec księcia za wszelką cenę pragnie uszczęśliwić Haru. Niestety, gusta kotów nie zawsze pokrywają się z gustem ludzi. Kiedy setki pięknie zapakowanych myszy nie spełniają swego zadania, król postanawia w inny sposób odwdzięczyć się. Haru ma zostać żoną księcia Lune. Jedyną nadzieją dla dziewczynki jest tajemnicze Biuro Kocich Spraw, do którego doprowadzić ma ją duży, biały kot.
Czas trwania ok.  72 minuty.
 

20. Pokemon :
-Pierwszy film (lektor) :
Grupa naukowców pracuje w tajemniczym laboratorium na wykreowaniem najsilniejszego, najpotężniejszego Pokemona. W tym celu wykorzystują oni cząstką DNA pobraną ze skamieniałego odłamka włosa legendarnego Pokemona Mew,Pracownicy laboratorium nie zdają sobie sprawy z siły, jaką posiadać będzie posiadał nowy Pokemon. Kiedy Mewtwo budzi się do życiu giną wszyscy pracownicy instytutu a laboratorium ulega zniszczeniu. Pokemon zafascynowany swoją potęgą postanawia podporządkować sobie świat. Powstrzymać go mogą jedynie Ash, Misty, Brock i oczywiście Pikachu.
Czas trwania ok. 72 minuty.

-2 : Uwierz w swoją siłę (lektor) :
Ahs Ketchum musi poddać swoje umiejętności testowi, podczas którego ma uratować świat przed zniszczeniem. Chciwy kolekcjoner Pokemonów Lawrence III doprowadza wszechświat do chaosu, gdyż narusza równowagę natury chwytając jednego z ptasich Pokemonów panujących nad ogniem, piorunami i lodem.
Czas trwania ok. 78 minut.

- Pokemon 3 (lektor) :
Dziwny Pokemon Unknow przychodzi pewnego dnia do dziewczyny o imieniu Mi. Przynosi jej dziwną kartę zostawioną kiedyś przez jej ojca. Wkrótce z ich pomocą karta zmienia się w kryształową wierzę. Matka Asha zostaje zabrana do tej wierzy. Tak więc Ash musi uratować swoją mamę i Mi.
Czas trwania ok. 72 minuty.

-5 : Bohaterowie (lektor) :
Ash, Pikachu i reszta ich drużyny Pokemon starają się powstrzymać parę złodziei, ukrywających się w kanałach Alto Mare, wodnej stolicy miasta. Wśród bohaterów są dwa nowe Pokemony : Latias i Latios - siostra i brat, którzy chronią drogocennego skarbu.
Czas trwania ok. 68 minuty.

-8 : Mew i bohater na fali - Lukario (czytany) :
Ash i przyjaciele przybywają do zamku Camaron, gdzie odbywa się turniej ku czci Strażnika Aury. Ash wygrywając turniej otrzymuje na jeden wieczór historyczne berło, które posiadał wiele wieków wcześniej bohater Aaron. Kiedy Ash dostaje w dłonie berło budzi Lucario, Pikachu nagle znika. Ash rozpoczyna podróż do mistycznego drzewa, wraz z Lukario, który obiecał pomóc w odnalezieniu Pikachu. Tym samym rozpoczyna się seria niefortunnych zdarzeń, która może ponownie postawić losy ziemi na krawędzi.
Czas trwania ok. 96 minut.

- Powrót Mewtwo (lektor) :
Mewtwo powraca i bierze udział w bitwie ze swoim największym przeciwnikiem. Kontynuacja filmu "Pokemon : Pierwszy film". W odległej krainie Johto jest miejsce z krystalicznie czystą wodą i zakazanymi górami. Mewtwo i jego towarzysz Pokemon super-klon ostatecznie znajdują dom, gdzie mogą żyć w spokoju, z dala od wścibskich oczu i raniących ocen ludzi. Ale idylla nie trwa wiecznie. Znów los Mewtwo spocznie w rękach Asha.
Czas trwania ok. 61 minut.

- Głos lasu (lektor) :
Pewien chłopiec o imieniu Sam podróżuje po świecie, przebywając w lesie spotyka pokemona Celebi, który ucieka przed złym myśliwym. Opadając z sił przenosi się do przyszłości razem z Samem, który chciał mu pomóc. 40 lat później Iron Masked Maruder dowiaduje się o pojawieniu się Celebi i próbują go złapać. Ash, Sam i reszta chcą mu przeszkodzić.
Czas trwania ok. 77 minut.

- Giratina i Strażnik Nieba (czytany) :
Jedenasta część serii "Pokemon", która opowiada o małych stworkach (pokemonach) mające nadludzkie zdolności, jak władanie lodem, ogniem czy elektrycznością. Jak w każdej kinowej wersji "Pokemona" także i w tej nie zabraknie walk i legendarnych pokemonów, a w tej części poznamy legendarnych Giratinę, Shaymina i Regigigasa. Głównym bohaterem, jak zwykle będzie Ash i jego pokemon Pikachu. Razem z nim są jego przyjaciele - Brock i Dawn.
Czas trwania ok. 97 minut.
 

21. Kai-Doh-Maru (lektor) :
Feudalna Japonia IX wiek. Trwa wyniszczająca walka zwaśnionych klanów o panowanie w targanej spiskami i skrytobójstwami stolicy kraju. Pośród tej krwawej pożogi rozgrywa się dramat Kintoki, której wpływowi rodzicie zwani przez okrutnego wuja. Ocalała cudem dziewczynka ucieka z miasta i chroni się w małej osadzie w górach. Mieszkańcy wioski nazywają ją Kai Doh Maru. Niebawem nadchodzi nieoczekiwana zmiana - Kai Doh Maru odnajduje Raiko, kapłam elitarnego oddziału samurajów przejmuję nad nią opiekę. Od tej pory dziewczynka wychowana jest jak mężczyzna i pod czujnym okiem mistrzów uczy się pilnie wojennego rzemiosła. Szybko robi postępy i w wieku siedemnastu lat zostaje pełnoprawnym samurajem. Pewnego dnia ta doskonale wyszkolona, a przy tym piękna, młoda kobieta odkrywa, że do Raiko czuje coś więcej niż tylko szacunek i wdzięczność. Niestety wkrótce boleśnie przekona się, że to nowe uczucie zazdrości i wściekłości tajemniczej kobiety związanej z jej przeszłością. Przeszłością, której mroczne tajemnice nie powinny już nigdy zostać odkryte.
Czas trwania ok. 45 minut.
  

22. Final Fantasy :
- VII : Advent Children (czytany) :
Akcja tego filmu ma miejsce dwa lata po wydarzeniach znanym wszystkim graczom siódmej części znakomitej sago Final Fantasy. po zniszczeniu Migdar i ocaleniu wielu istnień, na ludzi pada nowa plaga w postaci tajemniczej choroby zwanej Geostigma. Choroba ta dosięgająca również Clouda, który jak zwykle pragnie nie mieszać się w otaczające go sprawy. I tak, podczas jednej z jego podróży zostaje zaatakowany przez trzech braci, którzy jak twierdzą szukają matki, a Cloud rzekomo ma im w tym pomóc. Jak się później okazuje, bracia mają przywrócić do życia projekt Reunion.
Czas trwania ok. 127 minut.
 

- Wojna dusz (lektor) :
Jest rok 2065. Ziemię opanowała nowa forma życia - ludzkie fantomy, które pasożytują na ciałach ludzkich. Wśród ich ofiar jest także doktor Aki Ross, prowadząca badania nad inwazją obcych. To właśnie ona, wraz ze swoim mistrze, doktorem Sidem i dowódcą jednostki do zadań specjalnych Greyem Edwardsem, poprowadzi walkę i siłami zła. Muszą powstrzymać generała Heina przed wykorzystaniem broni masowej zagłady i przekonać go, by zastosował inne rozwiązanie.
Czas trwania ok. 102 minuty.
  

23. Dragon Ball
-Z Anime Movies : Zamsta Coolera (czytany) :
Na ziemię przybywa wraz z trzema świetnymi wojownikami nikomu wcześniej nieznany brat Freezera - Cooler, jeszcze silniejszy i jeszcze bardziej bezwzględny. Jego celem jest oczywiście zemsta za śmierć brata. Chce on zabić ostatniego Saiyana - Goku.
Czas trwania ok.  47 minut.

-Fuzja i Atak smoka (lektor) :
Tym razem akcja filmu rozgrywa się w zaświatach, gdzie z maszyny do oczyszczania dusz uwolniło się całe zło i przelało na młodego człowieka. Narodził się nowy potwór - Janemba - władca zaświatów. Szybko opanował cały 2 wymiar i świat żywych zmienił się w świat zmarłych. Na ziemię powróciły wszystkie obrzydliwe potwory, a zombi swobodnie sobie spacerują po ulicach. Zadanie opanowania tego całego chaosu dostają Goku i Pikehan.
Czas trwania ok. 96 minut.

-Plan wykorzenienia Super Saiyan (czytany) :
Dr. Raichi największy Tsufulanski naukowiec konstruuje maszynę gniewu by zemścić się na Sayianach. Naszym bohaterom znów przyjdzie walczyć z Freeza, Collerem, Sługiem, Turlesem oraz z kimś nowym.
Czas trwania ok. 30 minut.

-Drzewo mocy (lektor) :
Film rozpoczyna się od uderzenia w Ziemie tajemniczego obiektu co powoduje pożar w lesie, Gahan i Krilan widząc to starają się jak najszybciej ugasić pożar, udaje im się i ratują małego smoka, ale las jest bardzo zniszczony. Bohaterowie biorą się za zbieranie kul gdy im się to udaje, proszą Shenrona o ożywienie i odbudowanie lasu. Las jednak nie zostaje taki piękny jakim go natura stworzyła. Ten obiekt, który uderzył w Ziemię to kapsuła nijakiego Taurusa.
Czas trwania. ok. 59 minut.

-Strefa śmierci (lektor) :
Akcja zaczyna się na pustkowiu, gdzie samotnie trenuje Piccolo. Nagle zostaje zaatakowany przez cztery tajemnicze istoty. Niestety są dla niego za silne i zostaje pokonany w ciągu kilku sekund. Tymczasem w domu Goku życie toczy się sielsko bez żadnych problemów. Rodzinny spokój zakłóca pojawienie się trzech nieznanych mężczyzn, prawdopodobnie ty samych, którzy zaatakowali Piccolo.
Czas trwania ok. 43 minut.

-Wielka tajemnicza przygoda (lektor) :
Kuririn i Goku wybierają się z Genialnym Żółwiem do miasta Miifan na turniej sztuk walki.  W tym mieście imperatorem jest młodziutki Chaotz. Jak się okazuje za jego plecami spisek o znalezieniu wszystkich smoczych kul oraz podbiciu świata prowadzą Kryminator wraz z bratem. teraz Goku wraz z przyjaciółmi muszą pokrzyżować ich plany.
Czas trwania ok. 45 minut.
  

24. Yu-Gi-Oh! Ostateczne starcie (lektor) :
500 lat temu faraoni grali w Grę Cieni. Doprowadziła ona do wojny o ogromnych rozmiarach. Dopiero faraon Yami dał radę unicestwić potwory nękające ludzi i niszczące świat. W tym celu zamknął je w płytkach, tajemnicze moce, a z nimi także własną duszę schował w siedniu przedmiotach. Po wiekach Solomon Muto wraz z grupą innych archeologów, wykopuje pudełko z puzzlami Yami'ego i wręcza je swemu wnukowi Yugiemu. To on układa puzzle i uwalnia faraona dzięki czemu zostaje napełniony pradawną energią i mocą. Właśnie on zostaje wybrany by nie dopuścić do powrotu Gry Cienia.
Czas trwania ok. 87 minut.

 

4 komentarze:

 1. ,,Advent Children" jest moim ulubionym filmem jeśli chodzi o film typowo fantastyczny produkcji japońskiej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No ja się cały czas zabieram do oglądania tego filmu ></ wszyscy mi polecają, a czasu brak ;A;

   Usuń
 2. Wiesz z jakiego Anime pochodzi twój nagłówek "Czy chcesz, abym zabrała Cię ze sobą, do miejsca w tym mieście, gdzie spełniają się marzenia...?" , bo mnie zainteresował ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O ile dobrze pamiętam to jest cytat z anime "Clannad" >w<

   Usuń