sobota, 23 czerwca 2012

Filmy animowane cz.4


25. Szkarłatny pilot (lektor) :
Adriatyk, lata trzydzieste dwudziestego wieku. Porco Rosso wyśmienity pilot o świńskiej twarzy przeciwstawia się piratom powietrznym, chroniąc zwykłych obywateli i ich pieniądze. Zarabia na życie jako łowca nagród zwalczając piratów, płaci jednak za to wysoką cenę: musi żyć z dala od ludzi, w samotności. Świński wygląd Porco jest wynikiem klątwy, którą został obłożony, a którą to stara się ciągle w jakiś sposób zdjąć. Jego głównym przeciwnikiem staje się amerykański as przestworzy, Donald Curtis wynajęty do ochrony piratów powietrznych. Podczas awarii silnika Curtis strzela do bezbronnego Porco. Rosso udaje się przeżyć i wszystkie swe oszczędności przeznacza na odbudowę i ulepszenie swojego samolotu. Zadania tego podejmuje się 17-letnia Fio Piccoli. Młoda dziewczyna zakochuje się w Porco. Ten jednak musi uciekać nie tylko przed piratami, ale i przed lotnictwem wojskowym. Fio postanawia mu towarzyszyć w walce. Chce też pomóc w zdjęciu klątwy.
Czas trwania ok. 94 minuty.
 

26. Ponyo (lektor) :
Pewnego dnia pięcioletni Sosuke odnajduje nad brzegiem morza morskie stworzenie, z którym bardzo szybko się zaprzyjaźnia. Ryba otrzymuje imię Ponyo. W tym czasie mag zamieszkujący głębiny morza wyrusza na poszukiwanie jednego ze swoich dzieci.
Czas trwania ok. 97 minut.
 

27. Szopy w natarciu (lektor) :
Piękny, usytuowany na wzgórzu las zamieszkany jest przez dość pokaźną społeczność szopów. Pomijając drobne sąsiedzkie waśnie, wiodą on życie spokojne i beztroskie, aż do chwili kiedy w okolicy rozlega się warkot koparek i buldożerów. Okazuje się, że ludzie chcą zrównać las z ziemią i na tym miejscu wybudować osiedle mieszkaniowe. szopy nie mogą do tego dopuścić. Postanawiają zastosować sabotaż, dzięki umiejętności transformacji, która umożliwia wcielenie się w dowolną postać, będą wszelkimi sposobami utrudniać postęp prac budowlanych.
Czas trwania ok. 115 minut.

 

28. Perfect Blue (Lektor) :
 Mima, sławna piosenkarka postanawia wypróbować swoje aktorskie możliwości, w wyniku czego porzuca swoje dotychczasowe zajęcie. Szybko jednak okazuje się, że praca aktorki nie jest taką jaką sobie wymarzyła a filmy, w których gra, przepełnione są seksem i brutalnością. Rozdarta wewnętrznie Mima zaczyna mieć halucynacje i prześladuje ją przeszłość w osobie wyimaginowanej Mimy piosenkarki.
Czas trwania ok. 80 minut.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz