wtorek, 25 września 2012

K-On

Heyka wszystkim ^ ^ 
Przydałoby się a jakimś anime powiedzieć, ne ? Więc może teraz coś lekkiego i muzycznego ? Jeśli jesteście zainteresowani to zapraszam do czytania "recenzji" K-On. Szczerze mówiąc nie wiedziałabym pewnie o jego istnieniu, gdyby nie mój kolega, który polecił mi go. Więc co zaczęłam oglądać, a teraz kocham go <3 Anime jest słodkie (ale nie przesadnie), a co najważniejsze można nie raz się pośmiać. Szczerzę muszę się przyznać że jak tak sobie oglądam to mam ochotę uczyć się grać na gitarze lub perkusji ^ ^, ale z moim brakiem czasu to raczej nie wyjdzie, choć czemu nie spróbować xD A co do piosenek, to powiem Wam, że łatwo wpada w ucho. Dobra dobra ja już Was nie przynudzam swoimi przeżyciami, więc może teraz opowiem o co chodzi w K-On.

OPIS GŁÓWNYCH POSTACI : 
Ritsu Tainaka - Ma krótkie, jasno-brązowe włosy, nosi żółtą opaskę na głowie i brązowe oczy. Gra na perkusji. Jest założycielką klubu muzycznego. Wesoła i wyluzowana dziewczyna, która rzadko się boi, lecz dość często zapomina o formalnościach które powinna wypełniać.
Mio Akiyama - Ma długie, czarne włosy. Gra na gitarze basowej. Jest bardzo wstydliwa, strachliwa, ale dojrzała. Od dziecka przyjaźni się z Ritsu, z którą się często przekomarza, lecz naprawdę są przyjaciółkami.
Yui Hirasawa -  Ma krótkie brązowe włosy. Nosi dwie żółte spinki we włosach. Gra na gitarze. Jest mało odpowiedzialna, leniwa, czasem zachowuje się jak dziecko, lecz mimo to sprawia wrażenie miłej i koleżeńskiej. 
Tsumugi Kotobuki (Mugi) -  Ma długie, blond włosy. Gra na keyboardzie. Jej rodzice prowadzą sklep z instrumentami. Chętnie pomaga przyjaciółkom i jest bardzo miła.
Azusa Nakano (Azu-nyan) -  Ma czarne włosy związane w dwa kucyki i brązowe oczy. Gra na gitarze, jest o rok młodsza od swoich przyjaciółek z klubu.
Sawako  Yamanaka - Jest bardzo miłą i spokojną nauczycielką muzyki.
Ui Hirasawa -  Młodsza siostra Yui. Jest bardzo dojrzała jak na swój wiek, opiekuje się starszą siostrą i robi za nią dosłownie wszystko.

 Anime opowiada o uczennicach, które założyły własny klub muzyczny. Ma samym początku Ritsu i Mio chciały dołączyć do klubu, ale Sawako-sensei powiedziała że klub zostanie zawieszony, jeśli w klubie nie będzie minimum 4 osoby. Lecz to nie zniechęciło Ritsu, przed spełnieniem obietnicy, którą złożyły z Mio. Jako następna dziewczyna, która dołącza do grupy jest Mugi, która tak naprawdę chciała wstąpić do chóru. I w końcu do grupy dochodzi Yui, tak naprawdę nie ma pojęcia o muzyce, ale dzięki pomocy uczy się grać na gitarze. Na samym końcu dołącza Azusa. Ogółem sama serial przedstawia perypetie tych dziewczyn, oczywiście nie zabraknie dobrej muzyki oraz szczypty humoru. Jak ktoś nie obejrzy to niech żałuje xD


A teraz dodatkowe informacje :
Serial składa się z 2 sezonów. 
1. Pierwszy sezon ma 13 odcinków
2.  OAV - Live House trwający 24 minuty

3. Drugi sezon ma 26 odcinków
4. I na koniec film trwający 115 minut
Możecie je znaleźć na anime-shinden.info

Ano, eto~! 
Jeśli jak ja kochasz K-On to może dołączysz do naszego klubu na Facebooku ? Przecież to nic nie kosztuje, a możesz być pewien że nie pożałujesz ^ ^
http://www.facebook.com/pages/K-On/270142603104701?ref=hl
Zapraszam wszystkich 

  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz