sobota, 23 czerwca 2012

Tsubasa Reservoir Chronicle

Muszę się przyznać że Tsubasa Reservoir Chronicle to moje ulubione anime chociaż że jest Shōnen, czyli przeznaczona głównie dla chłopców, ale czy na pewno?

OPIS BOHATERÓW :
Sakura - Księżniczka kraju Clow. Jest osobą życzliwą i bezinteresowną. Posiada nadprzyrodzone moce, które mają wielką moc.
Syaoran - Interesuje się archeologią i bada ruiny w kraju Clow. Jest dobrą, dobrze wychowaną osobą, miewa sny w których widzi postać wyglądającą jak on. Jest bardzo dobry w sztukach walki wręcz, a dzięki Kuroganesowi opanowuje technikę walki mieczem.
Kurogane - Samuraj z kraju Nihhon, czyli z Japonii. Działa pochopnie, chciał stać się jeszcze silniejszy i dzięki temu wyruszył w podróż z Syaoronem i innymi.
Fay - mag z kraju Celes, uciekł z kraju przed królem Ashurą, który jest chwilowo uśpiony.
Mokona Modoki - białe stworzonko, które umożliwia poruszanie się miedzy wymiarami. Wyczuwa moc piór Sakury i gdy znajduje się w pobliżu Monona otwiera oczy i mówi "mekyo"


Sakura przyjaźni się (od dziecka ) z synem archeologa Syaoranem. Pewnego dnia w wyniku incydentu w ruinach wszystkie wspomnienia Sakury zamieniają się w pióra i rozpraszają się w innych wymiarach. Syaoran zamierza odzyskać za wszelką cenę wszystkie pióra Sakury, ale żeby to zrobić musiał oddać Yuko (wiedźmie wymiarów)uczucia i wspomnienia jakie miała Sakura dotyczące Syaorana. Oczywiście do tej podróży dokańczają tez inni podróżnicy m.im. Kurogane, Fay i oczywiście ich przewodnik Mokona Modoki , ale nie wiedzą że całą ich podróż ktoś obserwuje.
 I tak zaczyna się niezwykła przygoda naszych bohaterów przez różnie wymiary. Nie zabraknie też humoru, sztuk walki i romansu. 

A teraz dodatkowe informacje :
Serial ten dzieli się na :
1. Tsubasa Chronicle (52 odcinki - to 2 sezony, jeden odcinek trwa 24 minuty)
2. Tsubasa Chronicle : the princess of the Birdcage  Land (jest to film, który trwa 35 minut)
3. Tsubasa Tokyo Revelations (to 3 odcinki trwające po 30 minut) tu rozwiązuje się sprawa snów Syaorana.
4. Tsubasa Shunraiki ( to 2 odcinki trwające jeden 24 minuty, a drugi 28 minut) 


całą serie znajdziecie na stonie www.anime-shinden.info :D


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz