sobota, 23 czerwca 2012

Romeo x Juliet

Może nie każdy zna piękną, ale tragiczną opowieść o Romeo i Julii. Ta anima przedstawia tą opowieść, ale troszeczkę inaczej, gdyż pojawiają się w niej element fantastyki.
Czy ta wspaniała powieść skończy się tragicznie jak w opowieści Wiliama Szekspira czy też Happy End'em ?? Oto jest pytanie... ale sami musicie się tego dowiedzieć. Nie zabraknie walk, dramatów i oczywiście tej wielkiej miłości między głównymi bohaterami.

OPIS POSTACI :
Juliet Fiamatta Ars de Capulet - Ostatnia z rodu Capulet'ich, jej rodzina została zamordowana gdy miała 2 latka. Przebiera się za chłopca o imieniu Odyn, by uniknąć schwytania przez Lorda Montague. Jest też Czerwonym Huraganem, który ochroni zwykłych ludzi przed okrutnymi rządami Lorda.
Romeo Cardore de Montague - Jest synem Lorda Montague, został zmuszony do niechcianego związku z Hermioną, młodej szlachcianki. Jest właścicielem smoczego wierzchowca o nazwie Cielo. W przeciwieństwie do ojca ma dobre serce i jest posłuszny
Lord Montague - Jest bezwzględnym i okrutnym księciem Nowej Werony. Za wszelką cenę chce odnaleźć ostatnią z rodu Capulet'ich.
Tybalt - Tajemniczy wojownik, który okazuję się być nieślubnym synem Lorda Montague i kobiety Capulet'ich.
Benvolio - Jest najlepszym przyjacielem Romea. Ma 18 lat.
Kordelia - Przyjaciółka,a zarazem służąca Julii. Jest solidna i pracowita.
Kurio - "ochroniarz" Julii, a zarazem przyjaciel. Zakochał się w niej, ale niestety nie wyznał jej miłości.
Antonio - przyjaciel Odyna, dopiero później dowiaduje się że Odyn jest dziewczyną, jest zaszokowany, ale nadal uważa ją za przyjaciela.

Mała dziewczynka o imieniu Julia zostaje uratowana przed śmiercią z rąk Leontesa Montague. 14 lat później dziewczyna ta przebrana za chłopca w strój "Czerwonego Huraganu" pomaga i chroni ludzi z Nowej Werony przed okrutnymi rządami Lorda Montague. Romeo, przystojny 16 letni młodzieniec, także sprzeciwia się ojcu. Na balu Romeo i Julia spotykają się drugi raz ( Romeo nawet nie wiem, że to drugi :D) i zakochują się od pierwszego wejrzenia. Jednakże Julia w swoje 16 urodziny dowiaduje się o okrutnej przeszłości jaka ją spotkała. I teraz nasuwa się pytanie czy miłość przewyższy powinność ?

A teraz dodatkowe informacje :
Romeo x Juliet składa się z 24 odcinków po 25 minut. Można je znaleźć na www.kreskowka.pl lub na www.kreskoweczki.l

 

 

3 komentarze:

 1. To anime jest wspaniałe, jedno z moich ulubionych <3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To było jedne z moich pierwszych anime >w< Naprawdę płakałam na tym ;w; piękna historia, a wykonanie jeszcze lepsze <3

   Usuń
 2. Ja również kocham to anime ;)

  OdpowiedzUsuń